KLUB. Komunikat dotyczący przyszłości.

Szanowni Państwo!

Nastały trudne czasy. Dotyczy to zarówno sytuacji w Waszych domach, jak i w Naszym (Wspólnym) Olkuskim Klubie Sportowym Słowik. Epidemia koronawirusa dotyczy każdego z Nas, bez wyjątku.

W ostatnich dniach dużo się mówi o problemach polskiej i światowej piłki. Wielkie (nawet na skalę krajową) kluby głośno mówią, że mogą mieć problem z utrzymaniem się na wodzie, aby nie utonąć. Prawda jest jednak taka, że więksi i silniejsi w tym trudnym momencie sobie poradzą. Piłkarze dostaną okrojone pensje, część kontaktów zostanie aneksowana, a jeszcze innym pomogą kibice. Potentaci choć żyjąc skromniej niż dotychczas przeżyją. Prawdziwy problem mają mniejsi, czytajcie: także i My, czyli Słowik.

Wzorem setek, a właściwie tysięcy klubów z mniejszych ośrodków sportowych jesteśmy finansowani głównie ze składek członkowskich, jakie każdego miesiąca wpłacają Państwo za szkolenie Waszych dzieci. 100% wpłat jest przekazywane na poczet uregulowania zobowiązań wobec trenerów, którzy przy wytycznych organów państwowych są zatrudnieni w Klubie na umowach. Każda umowa to nie tylko pensja szkoleniowca, ale także opłaty skarbowe i składki zdrowotne. Do tego wynajem obiektów, opłata za media: telefon, internet, a także inne stałe zobowiązania, jak choćby obsługa księgowa czy dostęp do programu ProTrainUp. Wszystkie wyżej wskazane przykłady generują dodatkowe koszta, które teraz wobec przymusowego przestoju tak czy inaczej muszą zostać uregulowane. Dlatego w imieniu Zarządu Klubu apelujemy, o dokonanie wzorem poprzedniego komunikatu wpłat składek członkowskich za miesiąc marzec w wysokości 100% należności, a więc w kwocie obowiązującej od 1 lutego br. 100 zł.

Zdajemy sobie sprawę, że w kończącym się miesiącu Państwa dzieci miały możliwość trenowania przez zaledwie 1,5 tygodnia. Wierzymy jednak, że sytuacja epidemiologiczna w kraju ustabilizuje się do tego stopnia, że w lipcu będziemy w stanie wyrównać braki w marcowych jednostkach treningowych, co zrekompensuje Państwu pełną płatność, a naszym podopiecznym tymczasowe zawieszenie zajęć. Przypominamy o wpłatach, bowiem na tę chwilę z obowiązku wynikającego z bycia członkiem Słowika wywiązało się nieco ponad 60% osób. Ta liczba, szczególnie w tym trudnym okresie jest dla nas bardzo bolesna.

Jako Zarząd i Trenerzy każdego dnia robimy co w naszej mocy aby Państwa dzieci miały możliwość realizowania swojej największej pasji jaką jest futbol. Nasza kadra szkoleniowa w prowadzenie zajęć wkłada całe serce i posiadane umiejętności. Od 10 lat kierujemy się przesłaniem o spełnianiu dziecięcych marzeń. To był i to jest nasz nadrzędny cel. Dlatego prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby, która jest niejako wołaniem o pomoc.

Muszą Państwo również wiedzieć, że wdrożony przez Nas system ProTrainUp ułatwił nam weryfikację Państwa nieuregulowanych zobowiązań względem Klubu w ostatnich miesiącach. Trudno nam o tym pisać, ale w obecnej sytuacji nie mamy wyjścia. Na chwilę obecną (nie licząc kończącego się marca) zaległości rodziców względem Klubu sięgają … przeszło 25 tysięcy złotych! Te dane dotyczą tylko ostatniego półrocza. Skala problemu jest duża, a przy obecnej sytuacji zdecydowanie za duża jak na nasze coraz bardziej ograniczone możliwości.

Dlatego w tym miejscu podnosimy kolejny apel, tym razem o sprawdzenie dotychczasowych przelewów na klubowe konto i dokonania płatności składek członkowskich za poprzednie miesiące w wysokości 80 zł do stycznia br. włącznie i 100 zł od lutego także bieżącego roku. W najbliższych godzinach do oznaczonych na czerwono w systemie płatności rodziców roześlemy wiadomości sms-owe z kwotą do uregulowania. Tylko w taki sposób, będziemy w stanie przeżyć.

Pragniemy zaznaczyć, że nie oczekujemy od Państwa DODATKOWYCH wpłat. Prosimy jedynie o uregulowanie tego, do czego Państwo się zobowiązali podpisując deklarację członkowską. To jest ten moment, w którym musimy się upomnieć o swoje. Kolejnego po prostu może już nie być... Dla nas to naprawdę jest teraz sprawa życia lub śmierci.

Z wyrazami szacunku Zarząd Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”