KLUB. Mamy kadrowiczów w Polish Soccer Skills!

Bartosz Nowak-Jurczyk oraz Tymoteusz Kuś otrzymali powołanie do reprezentacji Polish Soccer Skills w kategoriach wiekowych U-10 i U-8! Nasi zawodnicy z roczników 2010 i 2012 już w październiku zainaugurują sezon w kadrze podczas oficjalnej prezentacji drużyn na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Powołanie do reprezentacji Polish Soccer Skills dla zawodników olkuskiego Słowika to pokłosie letniego zgrupowania PSS w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, gdzie przez tydzień pod okiem licencjonowanych trenerów Polish Soccer Skills z Polski i zagranicy wśród których był również nasz  Przemysław Michalski, trenowali z pozostałymi uczestnikami obozu.

Zarówno 9-letni Bartek, jak i 7-letni Tymek za swoją postawę zostali wyróżnieni nagrodą w postaci powołania do kadry polskiego odpowiednika międzynarodowego projektu piłkarskiego. Selekcja była trudna, bo i szkoleniowcy musieli wybrać najlepszych graczy spośród kilkuset zawodników. Tym większe słowa uznania dla Słowików, którzy na co dzień zbierają futbolowe szlify pod skrzydłami wspomnianego już Przemysława Michalskiego oraz Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka.

Jak widać, praca się opłaca, tak samo jak udział w zgrupowaniach Kadry PSS. Wszystkie reprezentacyjne roczniki sezon 2019/2020 zainaugurują 14 października na Stadionie Narodowym w stolicy, dzień po meczu Eliminacji Mistrzostw Europy, w którym Polacy zagrają z Macedonią. Kadrowicze na murawie PGE Narodowego przeprowadzą także oficjalny trening.

Z końcem listopada Reprezentanci PSS wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Cetniewa, a wiosną przyszłego roku bliźniacze zgrupowanie odbędą poza granicami Polski. Podczas europejskich wojaży Bartek Nowak-Jurczyk oraz Tymek Kuś razem z innymi kadrowiczami będą mieli przyjemność zagrać spotkania sparingowe z młodzieżowymi zespołami klubów z Bundesligi, Eredivisie, Primiera Division czy Serie A.

Brzmi to wszystko bajkowo, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że to szczera prawda!

CHŁOPAKI, SERDECZNIE GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!