KLUB. Na zwycięskiej ścieżce!

Za drużynami Słowika kolejne dni ligowej rywalizacji. Grają już wszyscy, od Juniora po Skrzata. Wyniki wciąż napawają dumą. „Żółto-niebiescy” raz po raz kompletują punkty, nieważne czy grają u siebie, czy na boiskach rywali.

JUNIORZY MŁODSI
Po zwycięstwach z Piliczanką i Wisłą Rząska, podopieczni Pawła Curyło i Tomasza Synowskiego odnieśli dwa kolejne triumfy, dzięki którym nadal przewodzą II-ligowej tabeli. Olkuszanie w weekend przed własną publicznością 5:1 pokonali Orła Bębło, a w środę przywieźli trzy oczka z Zabierzowa. W niedzielnym starciu Słowik U-17 strzelił pięć goli, a mógł ich zdobyć przynajmniej dwa razy więcej, zawiodła skuteczność. - Przeciwników spotkał najniższy wymiar kary. Mieliśmy pełną kontrolę nad tym co działo się na murawie i aż szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich szans – relacjonuje trener Curyło. Bramki dla naszej ekipy zdobywali: Nikodem Kania (dwie), Mateusz Seweryn, Kacper Gąsior oraz Bartłomiej Lipiński.

W środę olkuszanie pojechali do Zabierzowa na czwarty w obecnym sezonie mecz z tamtejszym Kmitą. Wynik końcowy zadowalający – 3:0 i następne 3 punkty do kolekcji. Obecny bilans olkuszan prezentuje się naprawdę efektownie: komplet 12 oczek przy stosunku bramek 27:4.

TRAMPKARZE
Niepokonani w swojej grupie są także Trampkarze. Słowik U-15 po inauguracyjnym remisie 1:1 w Zielonkach z liderującą w tabeli Zieleńczanką, odniósł dwie wygrane. O ile ta z Kmitą Zabierzów 6:2 nie stanowi pogromu, o tyle już ostatni wyjazdowy triumf 23:0 ze Skalanką daje dużo do myślenia przede wszystkim gospodarzom, którzy przegrali w katastrofalnym stylu. Inna sprawa, że Słowicy do samego końca walczyli o jak najwyższe zwycięstwo, wykazując się sporym profesjonalizmem, przez niektórych przy takim rezultacie nazywanym już małym sadyzmem. - Zrobiliśmy co do nas należało. Mam na myśli oba te spotkania, w których uzbieraliśmy sześć punktów. Chłopcy wykonali zadanie imponując po bramką przeciwników – cieszy się trener Curyło.

Szkoleniowiec OKS-u nie ma już tyle powodów do radości, mając na względzie start rozgrywek w grupie olkuskiej. Tutaj jak na razie „żółto-niebiescy” ponieśli jedyną w nowej kampanii ligową porażkę. Słowik U-14 nie sprostał w Kluczach Przemszy przegrywając 2:3. Oba gole dla olkuskiej jedenastki zdobył Kacper Siewierski.

MŁODZIKI
Słowik U-13 również ma się czym pochwalić. Zespół prowadzony przez Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa grający pod szyldem krakowskiej II ligi zajmuje pozycję lidera. Zwycięstwo 4:1 nad Promieniem Przeginia było tylko przystawką do bramkowej kanonady w Wolbromiu. W minioną środę olkuszanie nie dali szans swoim rówieśnikom z Akademii Piłkarskiej Przeboju Wolbrom, odnosząc pewne zwycięstwo 11:3. Hattricka skompletował Oskar Zdrodowski, po dublecie dołożyli Antek Górka i Michał Grojec, a wynik ustalili Filip Tomsia, Szymon Zgoda i z rzutu karnego Daniel Gwiazdoń. - Dominowaliśmy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Małą rysą na tym zwycięstwie są trzy stracone bramki. Momentami w defensywie graliśmy zbyt nonszalancko. W tyłach musimy być bardziej uważni – komentuje trener Wesołowski.

Od wygranej zmagania w młodszej grupie przy Podokręgu Olkusz rozpoczęli również zawodnicy Słowika U-12. W Bukownie zespół prowadzony z ławki przez Artura Kasprzyka miał lepsze i gorsze momenty. Zdecydowanie korzystniej olkuszanie wypadli przed przerwą, kiedy to zaaplikowali „akademikom” MGHKS-u pięć trafień. Po zmianie stron role na boisku się odwróciły, to bukowianie przejęli kontrolę i zaczęli niwelować straty. Ostatecznie nie zdołali doprowadzić do remisu. Słowik po nerwowej końcówce wygrał 6:5. Strzelcy bramek: Mateusz Kocjan i Kacper Jurek po dwie, a także Antoni Penkal i Dominik Kozieł.

ROCZNIK 2011
Słowik U-8 ma za sobą pracowite dni. W sobotę podopieczni Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka nie przegrali ani jednego spotkania w turnieju organizowanym przez PPN Olkusz w Kluczach, a dzień później wzięli udział w mocno obsadzonej Ekstralidze Talentów. W Chełmku już tak kolorowo nie było, bo i konkurencja znacznie silniejsza. Dobra lekcja i kolejna dawka doświadczenia.