Rocznik 2012. Podium w Ekstralidze Talentów!

Ruszyła jesienna edycja Ekstraligi Talentów. W Chełmku przed tygodniem zagrali już zawodnicy z rocznika 2011. Reprezentacja Słowika U-8 zajęła 7. miejsce w Grupie B. Tydzień później do gry przystąpili gracze o rok młodsi. „Żółto-niebiescy” z 2012 utarli nosa niejednemu faworytowi, a całą imprezę zakończyli na 3. miejscu.

Śmiało można napisać, że olkuszanie zasłużyli na tytuł „Czarnego Konia” niedzielnej rywalizacji. Wygrali pięć pierwszych spotkań i dopiero na samym finiszu ponieśli dwie porażki, z zespołami, które uplasowały się na dwóch pierwszych pozycjach.

Zaczęło się od zwycięstwa 2:0 nad zawsze silną Bronowianką Kraków. W drugiej kolejce Słowicy pewnie 3:0 ograli swoich rówieśników z Jaworzna, by niedługo później zdobyć kolejne trzy punkty za zwycięstwo 3:2 z Cracovią. Mecz z „Pasami” był bardzo atrakcyjny dla oka. Padło w nim pięć goli, a emocje skończyło się dopiero równo z gwizdkiem sędziego. To nie było koniec radosnych wieści. Olkuszanie poradzili sobie również z Unią Oświęcim i Górnikiem Zabrze, po pięciu seriach gier mając na koniec komplet 15 punktów! Ostatnie pojedynki były już korespondencyjną walką o miejsca na podium pomiędzy Sandecją Nowy Sącz, Teamem Gliwice oraz właśnie Słowikiem. Kolejność wymienionych klubów nie jest przypadkowa, bowiem właśnie w takim układzie prezentuje się tabela końcowa. Słowik po kolejnym świetnym widowisku uległ 2:3 najlepszej w stawce Sandecji, ale szybko odbudował się, wygrywając zgodnie po 1:0 z Football4Pro Bielsko-Biała i Akademią BVB. Na zakończenie olkuszanie dali sobie wbić cztery bramki drużynie z Gliwic. Nawet te dwa dwa występy zakończone porażką nie mogą jednak zatrzeć bardzo dobrego wrażenia, jakie pozostawili po sobie w Chełmku podopieczni Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka.

- To wielka przyjemność grać w tak mocno obsadzonym turnieju, gdzie przychodzi nam się zmierzyć z czołowymi zespołami piłki młodzieżowej z dwóch województw. Zmagania zweryfikowały naszą drogę, którą podążamy w szkoleniu naszych chłopców. Widzimy, że obraliśmy właściwą ścieżkę. Cieszy duża ilość strzelonych bramek, wiemy także nad czym musimy popracować na treningach, abyśmy mogli do minimum zniwelować nasze niedociągnięcia. Jak zwykle ogromne podziękowania kieruję też w stronę naszych Kibiców- Rodziców, którzy przez cały turniej dzielnie wspierali naszych małych piłkarzy – komentuje niedzielne wydarzenia trener Mróz.

Warto dodać, że Najlepszym Bramkarzem w Grupie B wybrano golkipera Słowika - Aleksandra Giemzika. Brawo Olek!

Komplet wyników:
OKS Słowik – Bronowianka Kraków 2:0
OKS Słowik – Akademia 2012 Jaworzno 3:0
OKS Słowik – Cracovia 3:2
OKS Słowik – Unia Oświęcim 1:0
OKS Słowik – Górnik Zabrze 2:1
OKS Słowik – Sandecja Nowy Sącz 2:3
OKS Słowik – Football4Pro Bielsko-Biała 1:0
OKS Słowik – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka 1:0
OKS Słowik – Team Gliwice 1:4

Skład: Aleksander Giemzik – Bartek Michalik, Aleks Falandes, Igor Stramecki, Marek Mroźnik, Mikita Makarenko, Radosław Olek, Tymoteusz Kuś.