KLUB. Skrzaty i Żaki bezkonkurencyjne w PPN Olkusz!

W miniony weekend w Wolbromiu i Sułoszowej turniejowe zmagania o Mistrzostwo Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu rywalizowali najmłodsi adepci futbolu. W kategorii Skrzatów oraz Żaków najlepsze okazały się drużyny Słowika, które przez obie imprezy przeszły jak wiosenna burza, czyli szybko i z kompletem punktów. Radość co zrozumiałe jest, ale w klubie nikt nie zamierza przeceniać uzyskanych wyników. To tylko kolejny, mały przystanek w drodze po coś więcej.

BYŁO WSZYSTKO – GRA, RADOŚĆ, WYNIKI!
Słowik U-7 ma za sobą niezwykle udany turniej w Wolbromiu. Na podopiecznych Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka w sobotę nie było mocnych. Olkuszanie wygrali wszystkie cztery mecze strzelając w nich aż 24 gole. Najskuteczniejszym graczem zmagań został autor 8 trafień Tymoteusz Kuś.

Na wstępie "żółto-niebiescy" zagrali na "piątkę" z Przemszą Klucze, następnie do zera ograli gospodarzy, a więc ekipę wolbromskiego WAP-u. To nie był jednak koniec dobrych informacji, bowiem skuteczność pod bramką rywali młodzi, dzielni zawodnicy Słowika potwierdzili w meczach przeciwko Pogoni i Piliczance.

- Od samego początku chłopcy grali bardzo dobrze. Koncentracja, zaangażowanie, skuteczność oraz realizacja założeń taktycznych, nad którymi stale pracujemy na treningach - niczego z wymienionych nie zabrakło. To nasza recepta na ostatni sukces – komentuje trener Mróz.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Przemsza Klucze 5:1
OKS Słowik – WAP Wolbrom 4:0
OKS Słowik – Pogoń Miechów 7:1
OKS Słowik – Piliczanka Pilica 8:1

Skład: Michalik, Kuś, Giemzik, Stramecki, Tomsia, Falandes, Mroźnik.

_ _ _

DOMINACJA WŚRÓD ŻAKÓW!
Słowik U-9 pozazdrościł swoim o dwa lata młodszym kolegom i również z kompletem zwycięstw wygrał turniejową rywalizację Podokręgu Olkusz w kategorii Żaków. Podopieczni Przemysława Michalskiego i Artura Kasprzyka wygrali niedzielne zmagania w gościnnej Sułoszowej, w siedmiu meczach tracąc zaledwie dwie bramki.

To wystawia dobrą ocenę formacji obronnej. Grzechem byłoby jednak nie wspomnieć też o popisach w ataku. Olkuszanie strzelali najwięcej z całej stawki, a prym pod bramką rywali wiódł duet Bartek Nowak-Jurczyk – Oskar Wcisło. Obaj zapisali na swoich kontach po 9 trafień!

Zgodnie z tym co podpowiadał rozum, najtrudniej było w spotkaniach przeciwko rówieśnikom z FA Jurajskiej i Gołczy, gdzie przeciwnicy postawili „żółto-niebieskim” twarde warunki. W pozostałych meczach Słowicy nie mieli większych problemów, pewnie sięgając po końcowy triumf.

- Niezła gra, świetne wyniki – tak w skrócie można podsumować ostatnie wydarzenia. Potwierdziliśmy dominację w podokręgu, ale chcemy być coraz lepsi, dlatego nie przeceniamy tego wyniku. Mamy za sobą małe lekcje w Ekstralidze Talentów, dlatego nasza radość jest umiarkowana. Wciąż musimy ciężko pracować – przyznaje trener Michalski.

Komplet wyników:
OKS Słowik – Piliczanka Pilica 5:0
OKS Słowik – Champions Miechów 4:1
OKS Słowik – AP Gołcza 2:0
OKS Słowik – Legion Bydlin 4:0
OKS Słowik – FA Jurajska 1:0
OKS Słowik – Prądnik Sułoszowa 5:1
OKS Słowik – WAP Wolbrom 4:0

Skład: Konieczny – Szymczyk, Cudejko, Nowak-Jurczyk, Wcisło, Sioła, Rakuś.