Rocznik 2008. Falstart w Ekstralidze Talentów. [FOTO]

Słowik U-11 jako pierwsza z ekip rozpoczęła zmagania w ramach Ekstraligi Talentów. W Chełmku zespół Piotra Wesołowskiego i Michała Tondosa nieźle zaczął, ale później rywale okazali się zbyt mocni. Oprócz umiejętności zabrakło też nieco charakteru, więc 7 kwietnia olkuszanom przyjdzie rywalizować w Lidze B.

Wstęp do niedzielnej Ekstraligi napawał optymizmem, bowiem Słowicy w dwóch pierwszych meczach zgarnęli cztery punkty – jeden kosztem ROW-u Rybnik i trzy po zwycięstwie z wadowickim Karolem. Jak się jednak miało później okazać, były to jedyne zdobycze olkuszan w tym dniu. - Zaczęliśmy naprawdę nieźle, ale z czasem straciliśmy zapał. Przeciwnicy potrafili wykorzystać nasze błędy, więc premierowy turniej kończymy ze sporym niedosytem. Mamy nauczkę, że bez pełnego zaangażowania niewiele można zdziałać w tak mocnym gronie – komentuje trener Wesołowski.

Serię porażek zapoczątkowała nieznaczna przegrana z Akademią 2012. Jaworzanie wygrali 2:1, wysoką formę potwierdzając też w innych meczach i dosyć niespodziewanie, choć jak najbardziej zasłużenie wygrali grupę. Znacznie mniej powodów do radości od rywali mieli „żółto-niebiescy”. Dwie kolejne porażki po 0:2 z Górnikiem i Wisłą sprawiły, że marzenia o pierwszej czwórce gwarantującej udział w Lidze A podczas kolejnej odsłony Ekstraligi Talentów prysły niczym bańka mydlana. Kiepskie nastroje przełożyły się na boiskowe poczynania. Ruch oraz Gwarek także znaleźli sposób na olkuszan, którzy uratowali jedynie honor w spotkaniu z zabrzanami.

- Cóż, widocznie nie zasłużyliśmy w niedzielę na nic więcej. Potrafimy grać znacznie lepiej, to zdecydowanie nie był nasz dzień. Mamy dodatkową motywację do odbudowania się w kolejnych tygodniach. Ekstraliga dopiero wystartowała, jeszcze wiele ciekawych spotkań przed nami. Musimy nadal ciężko pracować. Innej drogi nie ma – dodaje Piotr Wesołowski.

Komplet wyników:
OKS Słowik – ROW Rybnik 0:0