Rocznik 2012. Efektowny początek sezonu!

Po wakacyjnej przerwie już na dobre do regularnych treningów wrócili podopieczni Marcina Mroza i Grzegorza Jurczyka. Słowik U-7 ma za sobą już także pierwsze w nowym sezonie turniejowe granie. W Miechowie „żółto-niebiescy” na zaproszenie tamtejszego oddziału Akademii Champions, zagrali charytatywnie w Real Construct Cup.

Świetna inicjatywa, świetna organizacja i równie pozytywny aspekt sportowy. Jednym słowem – BOMBA! Skojarzeń do tej „BOMBY” na stadionie Pogoni było znacznie więcej, a to dlatego, że zmaganiom piłkarskim towarzyszył zlot militarny. Po obowiązkach na murawie można było oddać się przyjemnościom poza nią. Żołnierze, repliki broni oraz opancerzone pojazdy – tego jeszcze na futbolowym evencie nie grali! Ale jak się szybko miało okazać, było to baaaardzo dobre połączenie.

Co do boiskowych wydarzeń, te dla Słowika U-7 także przez większą część turnieju układały się pomyślnie. Mecze z Champions Olkusz, Champions Brzesko, Słomniczanką Słomniki i Champions Miechów olkuszanom wspieranym przez dwóch zawodników z Klucz udało się wygrać pewnie i wysoko, a wyniki kręciły się w okolicach dwucyfrówek. Trudniej, ale nadal zwycięsko było w starciu z Pogonią Kraków. Jedyną porażkę, po wyrównanym spotkaniu OKS zaliczył na samym końcu z Akademią Futbolu z Głową, będącą piłkarską propozycją znanego z występów w krakowskiej Wiśle Arkadiusza Głowackiego.

- Bardzo dużo strzelonych bramek, dobra skuteczność w ataku i wiele radości. Cały turniej zapisujemy na duży plus. Nie pomagała upalna pogoda. Wysoka temperatura dała nam się we znaki, tym większe podziękowania kieruję w stronę chłopców, że do końca grali z pełnym zaangażowaniem. Jak zwykle mogliśmy też liczyć na wsparcie naszych wiernych kibiców! Dziękuję także za zaproszenie na turniej Kamilowi Dąbrowskiemu. To była sama przyjemność - komentuje trener Marcin Mróz.

Skład: Aleksander Gemzik, Bartek Michalik, Aleks Falandes, Igor Stramecki, Marek Mroźnik, Mikita Makarenko, Patryk Piwowarski, Maciej Olek.

Obszerna relacja z imprezy oraz galeria zdjęć dostępne są TUTAJ. (Futbol Małopolska - patron medialny turnieju)

_ _ _ _ _

Początek nowego sezonu to także okazja by podziękować tym, którzy mocniej zaangażowali się we wspólny projekt pod nazwą Olkuski Klub Sportowy „Słowik”. Doczekaliśmy się wielu przyjaciół, których wsparcie pomaga nam się rozwijać oraz jeszcze lepiej i szybciej dążyć do wyznaczonych przez siebie celów. Zespół z rocznika 2012 też ma swojego bohatera! Jest Nim Mateusz Stolarczyk – właściciel Piekarni Ze Smakiem. Dziękujemy za dotychczasową pomoc! Wspólnie gramy w jednej Drużynie!