TRAMPKARZE. Hutnik skuteczny do bólu.

Dwa tygodnie temu Słowik U-15 przegrał u siebie z Bronowianką 1:4, ustępując rywalom właściwie w każdym aspekcie futbolowego rzemiosła. W niedzielę także różnicą trzech goli olkuszanie ulegli Hutnikowi, ale tym razem wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na murawie.

Podopieczni Daniela Żmudki byli bowiem równorzędnym partnerem dla ekipy z Suchych Stawów. Różnica jest jednak taka, że krakowianie nie próżnowali pod bramką OKS-u, szczególnie w końcówce pierwszej połowy. Wynik otworzył Olaf Tyrkalski, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Radosław Nawalany. Po pauzie gospodarze ambitnie szukali kontaktowego gola, niestety nie zdobyli go, a co gorsze dali się zaskoczyć po raz trzeci. Na listę strzelców znowu wpisał się Tyrkalski.

Już jutro Słowików czeka kolejny trudny sprawdzian. Przeciwnikiem olkuszan w Krakowie będzie Garbarnia, a więc drużyna dzieląca razem z Hutnikiem fotel lidera EkstraLigi.

OKS Słowik Olkusz – Hutnik Kraków 0:3 (0:2)
0:1 – 31' Olaf Tyrkalski
0:2 – 35' Radosław Nawalany
0:3 – 58' Olaf Tyrkalski

OKS: Skorupka, Kucharczyk – Kania, Swędzioł, Janda, Gąsiorek, Gąsior, Pańczyk, Kasprzyk, Karcz, Jedynak, Piątek, Mlaś, Piekarski, J. Żaba.

Hutnik: Konopka – Caba, Domagała, Godfrejów, Gołąb, Jakubowski, Kluza, Nawalany, Nowak, Olesiński, Paszcza, Łach, Rakoczy, Tkaczyk, Tyrkalski, Wieczorek.